301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 08:48
 
ORYANTİRİNG ATATÜRK YARIŞLARI GERÇEKLEŞTİ
Spor Haberi
ORYANTİRİNG ATATÜRK YARIŞLARI GERÇEKLEŞTİ

ORYANTİRİNG ATATÜRK YARIŞLARI GERÇEKLEŞTİ

Kütahya oryantiring il temsilciliği tarafından gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk Kupası Oryantiring Yarışı, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Moymul mahallesinde gerçekleştirildi.
Moymul mahallesinde Moymul ortaoukulu önünden başlayan yarış Balıklı çay bahçesinin karşısında son buldu. Oryantiring yarışmasında, yüze yakın sporcu kıyasıya mücadele etti.
Ellerinde harita yardımı ile hedefleri ararken sporcular Moymul mahallesindeki eski tarihi yerleri de tanıma imkânı buldular.
Yarışmaya katılan sporcular hiçbir özel donanım gerektirmeyen ve yediden yetmişe herkesin bu yarışmalara katılmasında fayda olacağını ifade ettiler.


Yarışma ile ilgili bilgi veren Oryantiring Federasyonu Kütahya İl Temsilcisi Ali Sarı, "Oryantiring yarışmalarının en önemli özelliği düşünme becerilerini geliştirmesidir. 10 Kasım dolayısıyla yapılan Atatürk kupasına katılım oldukça iyi oldu. Sporcularımız çeşitli kategorilerde mücadele etti. Harita yardımı ile hedefleri en kısa sürede ulaşan sporcular derecelere girdi. Yarışmada dereceye giren ve katılım gösteren tüm sporcuları da kutluyorum" dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORYANTİRİNG, ATATÜRK, YARIŞLARI, GERÇEKLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı