301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Eylül 2018 - Cumartesi 14:55
 
OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ ÜRETİM TESİSİNE ZİYARET
Ekonomi Haberi
OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ ÜRETİM TESİSİNE ZİYARET

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR, KAHRAMANMARAŞ KAĞIT OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ ÜRETİM TESİSİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kütahya’daki kağıt fabrikasının yanına yaptırılan ve Haziran ayında üretime başlayan Oluklu Mukavva Ambalaj Üretim Tesisine giderek incelemelerde bulundu.
 
Fabrika Müdürü Metehan Besen ile İdari İşler Müdürü Bülent Arık tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir üretim alanlarını inceledi, bilgiler aldı, personele kolaylıklar diledi.
 
Oluklu Mukavva Ambalaj Üretim Tesisinde 27 kişinin istihdam edildiğini kaydeden Fabrika Müdürü Metehan Besen, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde de 178 personel çalıştığını söyledi. Besen, “Haziran ayında üretime başlayan Oluklu Mukavva Ambalaj Üretim Tesisinde hedefimiz aylık 70 bin metre üretime ulaşmak. Kütahya fabrikamızdan İsrail, Bosna, Filistin ve İngiltere’ye, Kahramanmaraş’tan ise Guatemala dahil birçok ülkeye ihracat yapmaktayız” dedi.

 


 
Kahramanmaraş Kağıt Sanayi’nin Kütahya ve Türkiye ekonomisine önemli bir katma değer sağladığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, Oluklu Mukavva Ambalaj Üretim Tesisinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Kütahya için çalışan herkesin yanında olduklarını ifade eden Vali Nayir, “Geçen sene temelini attığımız ek tesisin bir yıl geçmeden tamamlanıp üretime geçmesi gerçekten sevindiricidir. Yapılan yatırımların büyüyerek gelişmesini diliyorum. İlimizin kalkınmasında elini taşın altına koyan, gayret sarf eden tüm yatırımcılarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OLUKLU, MUKAVVA, AMBALAJ, ÜRETİM, TESİSİNE, ZİYARET, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı