Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 08:00
 
Nikah kıyma eğitimi verilecek
Yaşam Haberi
Nikah kıyma eğitimi verilecek

Kütahya'da müftülük personeline NİKAH KIYMA EĞİTİMİ verilecek..

 

Kütahya Valisi Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Evlendirme Yönetmeliğinin Uygulanması” konusunda İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından müftülük personeline eğitim verileceğini açıkladı.

 İçişleri Bakanlığının, il ve ilçe müftülüklerine nikah kıyma yetkisi vermesinin ardından Kütahya Valisi Vali Ahmet Hamdi Nayir, müftülük ve nüfus müdürlüğü yetkilileriyle İl Özel İdaresindeki makamında bir araya geldi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Kara ile Merkez İlçe Nüfus Müdürü Halil Topbaş’tan faaliyet planı hakkında bilgiler aldı.

Vali Nayir, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan“Evlendirme Yönetmeliğinin Uygulanması” konusunda İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından müftülük personeline eğitim verileceğini kaydetti.

İlk eğitimin 4 Aralık Pazartesi günü İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Kara tarafından il merkezinde bir gün süreyle verileceğini, ilçelerde yapılması planlanan 4 günlük eğitimlerin ise İlçe Nüfus Müdürleri tarafından verileceği belirtildi.

-Haber : Halis KAHRAMAN 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nikah, kıyma, eğitimi, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı