301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Temmuz 2018 - Cumartesi 15:11
 
Kütahya Zaferspor Çankırı'ya gidiyor
Spor Haberi
Kütahya Zaferspor  Çankırı'ya gidiyor

Goalball Erkekler Yükselme Grubu Müsabakaların da Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği Kütahya’yı Temsil Edecek.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Çankırı da gerçekleşecek olan Goalball Erkekler Yükselme Grubu müsabakalarına Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği Kütahyayı Temsil Edecek.

30 Temmuz-03 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Goalball Erkekler Yükselme Grubu müsabakalarına Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği antrenör İsa ÖZTÜRK öncülüğünde Cemalettin ÇAM, İsmail BARIŞ, Cavit SERT ve Kenan YILMAZ’ dan oluşan bir ekip ile katılacak.

Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği Başkanı Ümran ÖZTÜRK 30 Temmuz-03 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Goalball Erkekler Yükselme Grubu müsabakalarında Kütahyayı en iyi bir şekilde temsil edeceklerini belirterek, “Yaklaşık 25 takımın katılacağı müsabakalarda 3 takım Goalball Ligine yükselecektir. Kütahya ekibi niçin bu 3 takımdan biri olmasın.”dedi. Ve konuşmasında şu açıklamalara yer verdi.

"Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun programında yer alan Goalball erkekler yükselme grubu müsabakaları 30 Temmuz-03 Ağustos tarihlerinde Çankırı ilinde gerçekleşecektir. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun branşlarından olan Goalball, son yıllarda elde edilen uluslararası başarılarla ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Goalball sporu diğer sporlardan ayrı olarak sadece görme engellilerin yaptığı bir spor dalıdır. Ben bu anlamda tüm Çankırı' da gerçekleşecek olan müsabakalarda sporcularıma başarılar diliyorum.


Çankırı'daki müsabakalar da 25 kulübün birbiriyle 6 ar grup halinde mücadele edeceğini belirten Başkan Ümran ÖZTÜRK, "Yaklaşık 250 sporcu ve hakem heyeti ile birlikte toplam 300 kişi ile bu etkinlik gerçekleştiriliyor. Goalball sporunun diğer branşlardan farkı görme engelliler için yapılmış bir branş olmasıdır" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, Zaferspor, , Çankırı'ya, gidiyor, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı