301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Ağustos 2017 - Pazartesi 10:59
 
Kütahya’ya Yeşil Yakışıyor
Gündem Haberi
Kütahya’ya Yeşil Yakışıyor


Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünce yarınlara daha yaşanabilir bir ortam bırakmak ve daha yeşil ve güzel bir şehir oluşturmak amacıyla ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor. 
2017 yılı ağaçlandırma programı kapsamında Kütahya ili Aslanapa ilçesi Kureyşler Köyünde 1.130 Ha sahada rehabilitasyon ve 200 Ha sahada ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. 
Hazırlık çalışmaları tüm hızı ile süren ağaçlandırma sahasında dozerle sürüm yapılıyor. Paletli ekskavatör ile çukur açımı yapılan sahada meşe ile seyreltme çalışmaları devam ediyor. 
Toprak işleme işleri yapılan sahada 497. 232 adet karaçam ve 2. 035 adet badem türlerinde olmak üzere toplam 499.267 adet fidan  toprakla buluşturulacak. 
Bölge Müdürü Adnan Kayım; Kütahya genelinde ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; Ağaçlandırma çalışmalarımız Kütahya’mızın ihtiyaç duyduğu her yerde devam ediyor. Şehrimizdeki yeşil dokuyu her gün bir öncekinden daha çoğaltmayı istiyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat nefesler alması ve yarınlarımıza daha yeşil bir çevre bırakabilmek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da yeşil dokunun kaybolmasına izin vermemelerini, duyarlı olmalarını ve ellerinden geldiğince fidan dikimlerine katılmalarını rica ediyoruz. Kütahyamız için, daha yeşil bir çevre için yeşil alanlarımızı korumanızı istiyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya’ya, Yeşil, Yakışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı