Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 15:52 Bu haber 1788 kez okundu
 
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden Uluslararası Atılım
Sağlık Haberi
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden Uluslararası Atılım

“Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Uluslarası Eğitimde görev aldı”

 Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi  Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hasan Emre Aydın Uluslarası Beyin Cerrahisi Topluluğu ve Türk Beyin Cerrahisi Derneği tarafından ortak olarak düzenlenen “Uluslararası Temel Beyin Cerrahisi Kursuna” eğitmen olarak davet edildi.

Dr. Aydın konu ile ilgili şunları söyledi; “Beş gün süren kursa farklı ülkelerden 15 eğitmen ile yaklaşık 30 ülkeden 150 Beyin Cerrahisi asistanı ve yeni uzmanlar katıldı. Sekiz yıldır ülkemizde beyin cerrahisi alanında önde gelen hocalarımız tarafından düzenlenen kurs bu yıl  “Nörovasküler Cerrahi” alanında başarılı bir şekilde tamamlandı. Kütahya Sağlık bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi olarak katıldığım kursta düzenlenen sunum, workshop ve oturumlarda, beyin kanaması ve inme konularında sunumlarımı tamamladım. Anabilim Dalı olarak Dr.Öğrt.Üyesi İsmail Kaya ve uzman meslektaşlarımız ile birlikte bilimsel alanda çalışmalarımıza ve klinikte hastalarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.  Destekleri için üniversitemiz yönetimine teşekkür ederiz.”

Eğitici olarak uluslarası bir platformda üniversitemizi temsil eden öğretim üyemiz Doç. Dr. Hasan Emre Aydın’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, Sağlık, Bilimleri, Üniversitesi'nden, Uluslararası, Atılım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı