301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 13:19
 
Kongre Öncesi DEVA'dan, Gazetecilere Ziyaret
Gündem Haberi
Kongre Öncesi DEVA'dan, Gazetecilere Ziyaret

Kongre Öncesi DEVA'dan, Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Gülçin HİZARCIOĞLU KARAMAN ve İletişim Politikaları Başkan Yardımcısı Nurdan ÖZKARACA, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, 29 Kasım'da Genel Başkan Ali BABACAN'ın da katılımı ile gerçekleşecek 1. Olağan Kütahya İl Kongresinin yapılacağını bildirerek, tüm basın mensuplarını kongreye davet ettiler.
"Demokrasi Adına Attığımız Adımın Sözcüsü, Basındır"
DEVA Partisi İl Başkanı Gülçin HİZARCIOĞLU: Kongrelerimizin yarıdan çoğunu tamamladık, 10 ilimiz kaldı. Genel Başkanımız Sayın Ali BABACAN, her gittiği ilde 1 saat basın buluşması ve STK'larla birlikte oluyor. Sizler bizim için önemlisiniz, bizler demokrasi adına adım attıysak bunun sözcüsü sizler olacaksınız. Sizin eksikliğiniz bizim olmamamız demek. 
"Kütahya'nın Tanıtılması İçin Adımlar Atacağız"
Pandemi gerek sosyal, gerek ekonomik anlamda vatandaşlarımızı bunaltmış durumda, biz bunun farkındayız. Böyle bir süreçte güzel adımlar atabilmek adına DEVA olarak adımlar atabilmek, heyecanı yaşamak çok güzel, umut veriyor. Kütahya ilinin, Türkiye'de her bölgeye yayılması, Kütahya'nın tanıtılabilmesi adına adımlar atacağız. Bizler için önemli olan, bulunduğun ile faydalı olabilecek hizmetler yapmak. 
DEVA Kütahya İl Teşkilatı, ilçeleriyle birlikte var olmak için faaliyetlerini sürdürecek. Memleketçi zihniyetle davranıyoruz, genel merkezden geldiklerinde Kütahya'da konaklasınlar, organizasyonlarda alınacak varsa Kütahya'dan alınsın derdindeyiz. İlimizin çok güzel değerleri var, tanıtılmaya bu tür organizasyonlara ve memleketçi duygulara ihtiyacımız var. 
"DEVA olarak Ehliyet ve Liyakata Önem Veriyoruz"
Basının tam teyakkuzda olacağı bir dönemdeyiz, halk doğru bilgiye sizler aracığıyla ulaşıyor, sizlerin var olması bizler için önemli. Düşüncelerin doğru dilden, doğru elden yayılması çok önemli. Partimizin benimsediği en önemli ilkelerden birisi liyakat sistemi, işin ehline verilmesi, iyi insan ve işini iyi yapan insanla hareketle bu yoldayız. DEVA İl ve İlçe Teşkilatları olarak her zaman işini dürüst yapan, etik yapanın biz yanında olacağız, buna söz verdik. 
"Etik, Tarafsız Haber Yapmanızdan Yanayız"
Etik, tarafsız haber yapmanızdan yanayız. Sizler bizler için çok değerlisiniz, birlikte yürüyeceğiz. En büyük ihtiyacımız, insana saygı. Birbirimize saygı göstermeliyiz. 
"Tek Kişinin Fikriyle, Karar Alınmasının Değeri Yoktur; Ekip Ruhuyla Hareket Edeceğiz"
İnsanlar siyasetten sıkılmış durumda, siyaset en ücra köşeye kadar girdi, neden girdi, ekonomik durumdan dolayı. 7'den 70'e herkes, gençlerimiz için varız, gelecek gençlerin. Bizim iki ilkemiz var, etik bir düzen liyakat sisteminin yerli yerince oturması taraftarıyız. 
Ekonomiyi ayağa kaldırma noktasında elimizdeki en büyük parametrelerden bir tanesi, güven ortamının arz edilmesiyle. Türkiye Cumhuriyeti'nin etiklik çerçevesinde, işi ehline vererek güzel bir ekiple yönetilmesi taraftarıyız. Her parametrede görev alan birimler, işinde uzman olmalı; sadece tek bir fikirle hareket edilmemeli. Toplantı masasında tek bir kişi karar verecekse, konuşulan konunun hiç bir değeri kalmaz. Yönetim Kurulumuzu teşkil ederken, yönetim kurulunda her sektörden kişiler olsun istedik. Kararlılık içinde yol almalıyız. Bakarız, hallederizle işler yürümez, somut verilerle projelerle ilerlemek lazım.  
İl Başkanlığına bağlı 16 farklı politikalardan sorumlu Başkan Yardımcılarımız var. Ekip ruhuyla hareket edeceğiz. 
"Kütahya Bizimle, Bambaşka Olacak"
Siyaset halkla iç içe olmak, onların sorunlarını dinleyip güdüm vermek demek. Genel Kurula gitme sıralamasında Kütahya ilk 41 ilin içerisinde. Genel Merkezimizin de bununla ilgili teşekkürlerini aldık. Kütahya bizimle bambaşka olacak, bunun sözünü verebiliriz.
"DEVA Olarak Ötekileştirmeden, Tüm İnsanlarımızı Kucaklamak İçin Çıktık Yola"
Kütahya'ya Türkiye'ye hizmet için var olduk. Biz ötekileştirmeden, ayrıştırmadan tüm insanlarımızı kucaklamak için çıktık yola. DEVA Partisi kurumsal kimlikle işliyor. Hiçbir birimin diğer birimden haberi olmadan çalışması mümkün değil. İşinizi ne kadar profesyonel ve kurumsal kimlikle yaparsanız, ciddiyetsiz işler bertaraf olur." ifadelerini kullandı. 
Erkan SAĞLAM: "Yerel Gazetelerimize Sahip Çıkın"
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM: "Ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz. Kütahya'da Gazeteciler Cemiyeti önemli bir yerde. Covid 19 bizleri gerek ekonomik, gerek sosyal anlamda vurdu. Sizlerden ricamız partinizin ve öncelikle yönetimdeki arkadaşlarınızın yerel gazetelerimize abone olarak, okumasını, bilgilenmesini ve sahip çıkmasını istiyoruz. 
"Seçimden Seçime Hatırlanmak Bizleri Üzüyor"
Gazeteler emek sarf ediyor, muhabirlerinden matbaadaki çalışan personeline kadar ciddi emek sarf ediliyor. Her günlük gazetede 5 personel, matbası varsa 2-3 kişi orada çalışıyor. Haftalık gazetelerde 2-3 kişi çalışıyor. Hem emek veriliyor, hem de istihdam sağlanıyor. Partiler de bizlere ciddi destek olması lazım, gazetelerin yaşayabilmesi gerekiyor; bizler de özgürce herkesin haberlerini yaparak sesleri olmamız lazım. Maalesef seçimden seçime hatırlanmak bizleri üzüyor. Yerel gazetelerimiz desteklenmesi ve okunması adına desteklerinizi bekliyoruz. Bizler ne kadar güçlü olursak, ne kadar rahat sesimizi duyurabilirsek o ölçüde şehrimize bizlerin de katkısı olur. 
Kütahya merkezi ile ilçeleriyle bir bütündür. İlçelerin sorunlarını merkeze, merkezin sorunlarını ilçelere de yansıtarak etkin güç oluyoruz. Yerel medyadaki arkadaşlarımız, ilimizle ilgili haberleri yansıtıyorlar" ifadelerini kullandı. 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali BABACAN'ın da katılacağı 1. Olağan Kütahya İl Kongresi 29 Kasım Pazar günü saat 15:00'de Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılacak.
DEVA Partisi İl Başkanı Gülçin HİZARCIOĞLU KARAMAN ve İletişim Politikaları Başkan Yardımcısı Nurdan ÖZKARACA ile yapılan toplantıya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM, Başkan Yardımcısı Fatma ÇAKIR,  Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan OKÇU, Fatih ÖZTÜRK ile Denetim Kurulu Başkanı Ahmet ARABACI katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kongre, Öncesi, DEVA'dan,, Gazetecilere, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı