Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 12:24 Bu haber 4119 kez okundu
 
Kocasından şiddet gören kadın bir an önce boşanmak istiyor
Gündem Haberi
Kocasından şiddet gören kadın bir an önce boşanmak istiyor

 Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde ikamet eden 2 yaşında erkek çocuk annesi 22 yaşındaki Tuğba Yiğit İnce, 2017 yılında evlendiği kocasından şiddet görerek boşanma davası açtı. Boşanma süresi içerisinde ve evlilik hayatı boyunca şiddet gördüğünü söyleyen genç kadın "Emine Bulut gibi ölmek istemiyorum" diyerek yetkililere seslenmişti.

Tuğba Yiğit İnce'ye, Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı personeller evinde ziyarette bulundu.

Tuğba Yiğit İnce, boşanma aşamasındaki eşiyle buluştuğunda koluna darbe aldığını belirterek şunları söyledi, "Ben 2017 yılında evlendim. 14 ay eşimle beraber yaşadım. 2 senedir ayrıyım. Boşanma davası açtım. Üç defa mahkemeye katıldım. Girdiğim üç mahkemede de boşanmak istediğimi söyledim. Ama hakim boşamıyor. Eşim, 'karım ve çocuğumu seviyorum' diyor. Ama sonunda bana şiddet uyguluyor. Aslen Ordu Ünyeliyim, fakat eşimden anne ve babamı da korumak için Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine halam ile eniştemin yanına geldim. Çocuğum var ve çocuğum da mağdur durumda. Jandarma olsun, adalet olsun hep yanımda oldular, hepsine teşekkür ediyorum.  Jandarma görevlileri sık sık gelerek halimi hatırımı soruyorlar, kendilerine hemen ulaşabiliyorum. 17 Aralık 'da darp edilmekten, 25 Aralık'ta da boşanma davam var. Ben eşimden boşanmak istiyorum. Hakim, eşim boşanmak istemiyorum dedikçe boşamıyor. Bu dava uzadıkça darp edilmeye devam edeceğim. Ben bir an önce boşanmak istiyorum." dedi.

  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocasından, şiddet, gören, kadın, bir, an, önce, boşanmak, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı