Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 14:09 Bu haber 512 kez okundu
 
Kızılay Tavşanlı Şubesi 3 büyükbaş hayvanı telef olan aileye yardımcı oldu
Gündem Haberi
Kızılay Tavşanlı Şubesi 3 büyükbaş hayvanı telef olan aileye yardımcı oldu

Kızılay Tavşanlı Şubesi 3 büyükbaş hayvanı telef olan aileye yardımcı oldu

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir evin ahırında bulunan 2'si inek 3 büyükbaş hayvan, yemleme yapmak için gelen sahipleri tarafından telef olmuş halde bulunmuştu. 

Ada Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan bir evin ahırında meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, malulen emekli olan Mustafa Taşkın'a (50) ait ahırda akşam saatlerinde 3 büyükbaş hayvanının telef olduğu tespit edilmişti. 

Olay yerine gelen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri incelemeler yapmış ve telef olan hayvanların ölüm sebeplerini tespit edebilmek için hayvanlardan doku parçaları alnmıştı.

İneklerin telef olma sebebi araştırılırken Kızılay Tavşanlı Şubesi tarafından ailenin kısmen de olsa mağduruyeti giderildi. 

Türk Kızılay Tavşanlı Şubesi tarafından aileye buzağılı süt ineği teslim edildi.

Türk Kızılay Tavşanlı Şubesi yönetiminden Mümtaz Serdaroğlu, " Zehirli ot sebebiyle üç hayvanını kaybeden ailesine bağışçılarımızın desteği ve Ada mahallesi muhtarı Halil Oral’ın takibiyle hayvan pazarından buzağılı bir süt ineği alarak aileye teslim ettik. Ailenin ihtiyacını tamamlamak için desteklerinizi bekliyoruz." dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay, Tavşanlı, Şubesi, 3, büyükbaş, hayvanı, telef, olan, aileye, yardımcı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı