301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 08:23
 
Kick Boks Türkiye Şampiyondayız
Spor Haberi
Kick Boks Türkiye Şampiyondayız

Kick Boks Türkiye Şampiyonası Elazığ'da
Kick Boks Federasyonu 2018 faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen TASKK Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Türkiye Kick Boks Şampiyonası Elazığ'da yapılacak.  03 - 11 Temmuz tarihleri arasında Fırat Üniversitesi salonunda yapılacak olan Türkiye Kick Boks Şampiyonasına yaklaşık 3.000 sporcunun katılması beklenirken; ilimizden de İl Temsilcisi Ahmet Arabacı'nın idareci olarak Fatma Çakır'ın Antrenör olarak katılacağı şampiyonada ilimizi Ejderya Spor Kulübünden, Kütahya Gençlik Merkezinden ve Tavşanlı Gençlik Merkezinden toplam 12 sporcu ile katılacak olan ekibimiz dün  Elazığ'a hareket etti. 


Bu konuda bir açıklama yapan İl Temsilcisi Ahmet Arabacı: "Bugüne kadar ilimiz sporcuları ile Kick Boks platformunda önemli başarılar elde ettik. Bunların tesadüf olmadığını kanıtlamak için yeni şampiyonlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Aslında ilimizden çok daha fazla sayıda sporcunun bu şampiyonaya katılabilmesi mümkünken, şartların uygun olmaması, ekonomik destek olmadığı için dar gelirli ailelerin çocuklarını gönderememesine neden oluyor. Bu konuda önümüzdeki dönemde siyasilerimizden ve Spor Bakanlığından sporcuya gerçek anlamda destek vermesi talebinde bulunacağız. Bugün ki uygulamayla sporun hedeflenen seviyeye ulaşması mümkün değil. Şartları zorlayarak bize yardımcı olmaya çalışan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Sadık Ölçen'e de bu vesile ile teşekkürlerimizi belirtmek isterim. Kendilerinin destekleriyle her yıl Emet ilçemizde ve ilimizde düzenlediğimiz şampiyonalarla hem ilimizi tanıtıyor hem de yaklaşık 500 sporcunun katılımı sonucu ilimiz ekonomisine az da olsa katma değer kazandırıyoruz. Gerekli destekleri aldığımızda bunu daha kapsamlı olarak uygulamak mümkün olacaktır" dedi. 
İlimizi Minikler Point Fighting 37 kg'da Selahattin GÜRENSOY, Yıldızlar Point Fighting 42 kg'da Merve KIVRAK, Yıldızlar Light Contact 52 kg'da Hamza Bugay YASAN, 57 kg'da Alperen YAŞAR, 50 kg'da İrem HORATA temsil edecek; ayrıca Ayşegül KARACA Gençler Light Contact ve Point Fighting 55 kg'da; Battal ÜNLÜ Gençler Light Contact 63 kg ve Full Contact 63,5 kg'da; Mehmet Eren ÇAKIR Gençler Light Contact ve Point Fighting 74 kg'da; Harun DEMİREL Gençler Light Contact ve Point Fighting 94 kg'da; Eda Nur AKKAYA Büyükler Light Contact ve Kick Light 55 kg'da; Umut YASAN Büyükler Full Contact ve Low Kick 57 kg'da; Mahdi NORUZI Büyükler Full Contact ve Low Kick 60 kg'da şehrimizi temsil edecek. 
Kick Bokscularımıza Elazığ'daki Türkiye Şampiyonasında başarılar dileriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kick, Boks, Türkiye, Şampiyondayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı