Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 09:36 Bu haber 193 kez okundu
 
Kaymakam Yüksel Kara'ya duygusal veda
Gündem Haberi
Kaymakam Yüksel Kara'ya duygusal veda

  Kaymakam Yüksel Kara'ya duygusal veda

 

 

Tavşanlı’da yaklaşık 3,5 yıldır görev yapan ve son kararname ile Darıca’ya atanan Kaymakam Yüksel Kara için veda yemeği düzenlendi. 
Kaymakam Kara burada yaptığı veda konuşmasında, "Asla adaletten ayrılmadık” diyerek, “Tavşanlı’da görev yaptığım süre boyunca iyi niyetli ve tamamen vatandaş odaklı yönetim sergiledik. İnşallah hoş bir seda bırakmışızdır” dedi.
6 sene görev yaptığı Kütahya’nın meslek hayatındaki en uzun süre hizmet ettiği il olduğunu söyleyen Kaymakam Kara, “Kütahya il merkezinde 2,5 sene vali yardımcılığı, 3,5 sene de Tavşanlı Kaymakamlığı olmak üzere toplam 6 sene hizmet etme fırsatı buldum. Meslek yaşantımda en uzun kaldığım yer Kütahya oldu. Rabbime şükürler olsun ki, devletini seven, mukaddesatına bağlı, yardımsever, misafirperver dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara elini uzatan siz değerli kardeşlerimin yaşadığı bu güzel ilçede çalıştım ve bunun onurunu yaşıyorum” şeklinde konuştu. 
- KAYMAKAM YÜKSEL KARA:
- “HALKA HİZMET, HAKK’A HİZMETTİR” DÜSTURUYLA GÖREV YAPTIM
Buradaki görev süresi boyunca daima Tavşanlı ortak paydasını düşündüğünü dile getiren Yüksel Kara, “Bizler ülkemizin her köşesinde hizmet etmek için yetiştirildik. Hizmet sürem boyunca (Halka hizmet Hakk’a hizmettir) düsturuyla görev yaptım. Kapımı herkese açarak hakkaniyet içerisinde olmaya çalıştım. Bunu ne kadar başardığım konusundaki takdir sizlerindir. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben bu görevi iyi niyetli ve gayretli bir şekilde yerine getirdim. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan bu topraklara veda ediyorum. Hepiniz haklarınızı helal ediniz” ifadelerini kullandı.  


Veda yemeğine katılan ve konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Belediye Başkanı Mustafa Güler, 24., 25. ve 26. Dönem Kütahya milletvekilliği yapan şu anki Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Oda başkanları Davut Efe, Yasin Demirci, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray günün anısına hediye takdimlerinde bulundular.

Zaman zaman duygusal anlar yaşayan Kaymakam Yüksel Kara, yemeğe katılan herkes ile tek tek ilgilenerek vedalaştı. 
Tavşanlı Kaymakamlığı tarafında organize edilen veda yemeğine siyasi parti başkanları,  protokol mensuplarının yanında köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mesnupları katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yüksel, Kara'ya, duygusal, veda,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı