301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 09:57 Bu haber 572 kez okundu
 
İmkanı olan bıraksın ihtiyacı olan alsın
Gündem Haberi
İmkanı olan bıraksın ihtiyacı olan alsın

İmkanı olan bıraksın ihtiyacı olan alsın

Tuna İşleyen  -  Görüntülü

 

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sosyal dayanışma örneği bir adım atılarak "İmkanı olan bıraksın, İhtiyacı olan alsın" denilerek gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu raf hazırlandı.

Tavşanlı ilçesi Ada mahallesi muhtarlığı tarafından Dünya geneli Korona Virüs (Covid - 19) salgının yaşandığı bu günlerde ihtiyacı olan kişiler için Damla Sokak üzerinde temel ihtiyaçların bulunduğu raf oluşturuldu.

Ada mahallesi muhtarı Halil Oral kurulan raf hakkında şunları söyledi, " Kültürümüzde de var olan dayanışma örneği İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın diyerek bir raf oluşturduk. Güzel bir uygulama ile dayanışma örneği teşkil ettiğine inanıyoruz. Vatandaşların hareketinin yoğun olduğu, buraya ihtiyaç maddeleri koyabilecekleri bir yer olsun istedik."

 Mahalle sakinlerinden Adem Benli, " Mahallemizdeki bu uygulamadan dolayı memnunuz. Elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz." dedi.

Çorba ve Izgara salonu sahibi mahalle sakinlerinden Ali Kutlu da, bu uygulama harici de mahallede faaliyetlerin bulunduğunu  ifade ederken, "stant haricinde gerektiğinde isteyen kişilere hanelerine sıcak yemek götürülecektir" dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmkanı, olan, bıraksın, ihtiyacı, olan, alsın,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı