301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 16:28
 
İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Gündem Haberi
İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

 

 

Tavşanlı İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için dua etti. Hafta içerisinde öğrenciler ve öğretmenler  tarafından  Fetih sureleri ve hatim okundu.  

 Program 11/B sınıfı öğrencisi Ramazan Uysal'ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti okuması ile başladı. Hakkı Delibaş isimli öğrenci ise Şehitlik ile ilgili Kura’anı Kerim meali okudu. Daha sonra ise okul matematik öğretmeni Erhan Sorkun  günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yaptı.

"Akif’in bahsettiği Asımlar bugün bu ülkenin bekası  için mücadele eden ve bu ülkenin değerlerine sahip olanlardır" diyen Erhan Sorkun, "Bugün burada ülkemizin ve milletimizin bekası için, canlarını davalarına şahit kılmak üzere, ülkemiz sınırları içerisinde ve dışında milletimize ve de yıllardır birçok din kardeşlerimize musallat olmuş,  emperyalist uşağı, haysiyet ve şeref yoksunu canilere, ülke ve milletimizin gücünü göstermek üzere Zeytin Dalı harekatına katılan tüm Mehmetçiklerimize destek olmak ve onlarla beraber olduğumuzu göstermek için  toplandık." diyerek günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi.

Okulun 12. sınıf öğrencilerinden Kamil Altıner'in yaptığı güzel dua ile program sona erdi.

Eğitimleriyle ülkeyi kalkındırırken, gerektiğinde ülkenin birlik ve beraberliği için üzerilerine düşen tüm görevleri yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Okul Müdürü Rıza Cihangir, bu anlamda dualarıyla Türk ordusunun yanında durduklarını dile getirdi. Program öğrenci ve öğretmenlerce  heyecan ve duygulu bir şekilde takip edildi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmam, Hatip, Lisesi, Öğrencilerinden, Zeytin, Dalı, Harekatı'na, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı