301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 07:02 Bu haber 2140 kez okundu
 
Hastane Kapatılacak mı?
Sağlık Haberi
Hastane Kapatılacak mı?

CHP Kütahya Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap, TBMM Genel Kurulunda Kütahya Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hakkında söz aldı.

 

Kasap, devlet hastanesi olmayan ve bir türlü bitirilemeyen şehir hastanesi ile sağlık alanında Türkiye’nin en sorunlu illerinin başında gelen Kütahya’nın 40 yıllık olan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılmak istendiğini belirterek, Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunların gün geçtikçe ağırlaştığına dikkat çekti.

 

Kasap, Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılması durumunda 31 Aralık itibarıyla 120 civarında fizyoterapistin sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini, işsiz kalacaklarını ve bundan sonraki fizik tedavi sürecinin yardımcı personel eliyle yürütüleceğine dikkat çekerek şöyle dedi:

 

“Günde 1.400 kişiye fizik tedavi uygulaması yapan, yoksullara ücret almadan tedavi yapan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi kapatılmak, birilerine peşkeş çekilmek mi isteniyor? Sağlık Bakanlığı bu konuda açıklama yapmalı. Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunları gecikmeden çözmeli.” 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastane, Kapatılacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı