İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
HAFTANIN OYNANACAK MAÇLARI
DEPREM
Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 10:38
 
GELENEKSEL GERMİYAN TÜRK OYUNLARI FESTİVALİ
Gündem Haberi
GELENEKSEL GERMİYAN TÜRK OYUNLARI FESTİVALİ

 VALİ AHMET HAMDİ NAYİR 4. ULUSLARARASI GELENEKSEL GERMİYAN TÜRK OYUNLARI FESTİVALİNE KATILDI
4. Uluslararası Geleneksel Germiyan Türk Oyunları Festivali, 6 ülkeden bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Almanya, İran, Endonezya, Malezya, Türkmenistan, Azerbaycan ve Türkiye’nin 81 ilinden 124 kulüp ve çok sayıda bireysel sporcunun katıldığı festival Kütahya Belediyesi Atlı Spor Kulübü Tesislerinde yapıldı.
 
3 gün süren 4. Uluslararası Geleneksel Germiyan Türk Oyunları Festivali kapanış programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kölgeli, Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulübü Derneği Mütevelli Heyeti Başkanı Halil Kuru, Germiyan Geleneksel Ata Sporları Kulübü Başkanı Selim Erduğan, STK Temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
 
Festival alanında yer alan stantları ziyaret edip konuklarla sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, sporcularla da görüşerek başarı temennisinde bulundu.
 
 
Mangala, mas güreşi, çayır güreşi, yağlı güreş, atlı spor gösterilerinin yer aldığı 4. Uluslararası Geleneksel Germiyan Türk Oyunları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
 
Sabit puta, yumurta, menzil, darp kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye giren sporcu ve kulüpler şöyle:
 
ERKEKLER SABİT PUTA KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
OSMAN BACILI
AKŞEHİR NASRETTİN HOCA ATLI OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
2
FİKRİ MERDİM
HASANAĞA GELENEKSEL OKÇULUK VE TANITMA DER.
3
YAKUP DİNÇ
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
 
KADINLAR SABİT PUTA KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
KADER COŞKUN
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
2
SERPİL ATALAY
ÇANAKKALE GÖKBÖRÜ GELENKSL. OKÇULUK SPOR KULÜBÜ DER
3
AYSUN DEMİRCİ
MALATYA YEŞİLYURT ALPLER OKÇULUK SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
ENGELSİZ KATEGORİ SABİT PUTA KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
MUHARREM SAĞLAM
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
2
CEMİL YILMAZLI
ÜMRANİYE BELEDİYESİ GELENEKSEL OKÇULUK KULÜBÜ
3
HALİS ARDIÇ
ADANA GELENEKSEL VE ATLI OKÇULUK SPOR KULUBÜ
KARMA GENÇLER SABİT PUTA KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
HİLMİ ÇOPUR
TARSUS KUTALMIŞOĞLU GELENEKSEL VE ATLI OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
2
HACER SÜREYYA VATAN
                      OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
3
İKBAL UĞURLU
                      OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
KARMA MİNİKLER SABİT PUTA KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
EMİR YALÇINTAŞ
ATICILAR TEKKESİ GELENEKSEL TÜRK OKÇULUK KULÜBÜ
2
AYÇA AZEL BAYIR
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
3
OSMAN EMİR ŞIK
AKŞEHİR NASRETTİN HOCA ATLI OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
 
ERKEKLER LİMİTSİZ MENZİL KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
FATİH YILDIZ
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
474,7
2
BURAKHAN TOPUZ
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
441,5
3
SEDAT ÖZOĞUZ
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
433,4
 
ERKEKLER LİMİTLİ MENZİL KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
BURAKHAN TOPUZ
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
358,3
2
İBRAHİM AYDIN
TURHAL YENİ BELEDİYE SPOR GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU
351,4
3
İBRAHİM BALABAN
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
347,2
 
KADINLAR LİMİTSİZ MENZİL KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
FATMA AYVACI
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
333,4
2
RAHİME KEVSER ATASOY
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
279,7
3
LATİFE REYHAN BAŞER
İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ GELENEKSEL OKÇULUK KULÜBÜ
266
KADINLAR LİMİTLİ MENZİL KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
ŞEBNEM SALİHA ÇAKIROĞLU
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
331,6
2
RAHİME KEVSER ATASOY
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
314,2
3
NAGİHAN TUNÇ
ZÜMRÜT-Ü ANKA OKÇULUK KULÜBÜ
310
 
KÜÇÜKLER MENZİL KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
YUSUF BÜYÜKSINDIR
BOZOKLAR OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
223,2
2
TUĞÇE TORUN
ZÜMRÜT-Ü ANKA OKÇULUK KULÜBÜ
220,2
3
ENES DEMİR
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
199,5
 
ERKEKLER DARP KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
Mesafe
1
COŞKUN YALÇINTAŞ
ATICILAR TEKKESİ GELENEKSEL TÜRK OKÇULUK KULÜBÜ
15 cm
2
ARİF OSMAN YAZICI
ÜMRANİYE BELEDİYESİ GELENEKSEL OKÇULUK KULÜBÜ
14,8 cm
3
CEYHUN DESTİRE
PORSUK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
12,5 cm
 
 
 
KADINLAR DARP KOŞUSU
 
Derece
Adı Soyadı
Kulübü
1
NAGİHAN TUNÇ
ZÜMRÜT-Ü ANKA OKÇULUK KULÜBÜ
2
HATİCE GÜNAY ÜVEYİOĞLU
ASP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
3
TUĞBA KILIÇ
CEBECİ OKÇULUK
 
YUMURTA KOŞUSU
 
Sıra
Adı Soyadı
Kulübü
1
HAYATİ AKKAYA
HASANAĞA GELENEKSEL OKÇULUK VE TANITMA DER. (BÜYÜK ERKEK)
2
NAGİHAN TUNÇ
ZÜMRÜT-Ü ANKA OKCULUK KULUBU
(BÜYÜK KADINLAR)
3
AHMET ÜÇLER
OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ (GENÇLER )
4
MELİKŞAH ASLANYILMAZ
SOMA SOTES SPOR GENÇLİK KULUBÜ DERNEĞİ (MİNİKLER )
   
Kaynak: Editör:
Etiketler: GELENEKSEL, GERMİYAN, TÜRK, OYUNLARI, FESTİVALİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı