301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 15:05
 
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ
Gündem Haberi
GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI RABİYA KAZAK TAVŞANLI’DA ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ İLE BULUŞTU

“GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ: GENÇLİK”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı yerleşkesinde “Çarşamba Öğleden Sonra Etkinlikleri” kapsamında, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Rabiya Kazak, “Geleceği Şekillendiren Güç: Gençlik” konulu sunumuyla öğrencilerle buluştu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Bülent Cırık, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Haluk Güneş, Tavşanlı bürokratları, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konferansta, Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık ve Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, öğrencilere birer selamlama konuşması yaparak, gençliğin geleceğin Türkiye'sindeki önemine vurgu yaptılar.

 

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Rabiya Kazak ise konuşmasında, kendi üniversite yıllarından örnekler vererek, şimdiki gençliğin özgürce düşünebilme ve düşündüğünü, inandığını özgürce yaşayabilme anlamında daha avantajlı olduğunu ifade etti. Kazak ayrıca, üniversite yıllarında 28 Şubat sürecinin mağduru olduğunu, başörtüsü dolayısıyla kampus alanına dahi giremediğini ve bu sürecin kendisinde travma yarattığını ifade etti. Gençlere inançlarından, benliklerinden ödün vermeden, gelişen büyüyen Türkiye’nin inşasında rol almalarını tavsiye eden Kazak, kendi potansiyellerinin farkına vararak, kendilerini bilimsel ve ahlaki anlamda donatarak ülkemize, ailelerine ve kendilerine karşı görevlerini icra etmelerini istedi.

Konferans sonrasında KDPÜ Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören, “Bu anahtarla üniversitemize özgürce, inancınızla, dilediğiniz zaman girebilirsiniz” ifadeleriyle üniversite anahtarını takdim ederek katılım ve katkılarından dolayı Rabiya Kazak’a teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GELECEĞİ, ŞEKİLLENDİREN, GÜÇ,
Yorumlar
Haber Yazılımı