301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 08:27 Bu haber 1685 kez okundu
 
ERBAKAN TAVŞANLI'DA
Gündem Haberi
ERBAKAN TAVŞANLI'DA

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Erbakan Vakfı Temsilciliğinin açılış töreninin ardından Belediye Kültür Sarayı'nda düzenlenen "Milli Görüş İkinci 40 Yıl" konulu konferansta yaptığı konuşmada, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın 30 yıl önceki konuşmalarında bugünkü yaşananları işaret ettiğini söyledi.
Babası Necmettin Erbakan'ın sağlığında tarihi uyarılar yaptığını söyleyen Erbakan, şöyle konuştu: 
"1992 yılında Suriye'de, Irak'ta, Türkiye'nin Güney Doğu Bölgesi'nde yaşanan olayları adeta bir televizyon ekranından seyreder gibi anlatıyor, tarihi uyarılarını yapıyordu. 1980'lerde daha terör olayları yeni başladığında 'Bu terörün hamisi, silah verenler, yardım edenler sizin dostunuz zannedip koştuğunuz Amerika'dır, Avrupalı devletlerdir, batılı devletlerdir.' diyordu. Bundan 30 yıl evvel Erbakan hocamız bunları söylediğinde gülüp geçiyorlardı. Aradan 30 yıl geçtikten sonra Amerika hükümetinin PYD'ye, YPG'ye ve onlar üzerinden de PKK'ya gönderdiği bin 200 tır silahın fotoğraflarını bugün devlet yetkilileri Amerikalı yetkililere gösteriyor. Tüm bu olaylar Erbakan hocamızın hiçbir zaman aldanmadığını ve aldatmadığını gösteriyor."
Fatih Erbakan, Milli Görüş çizgisiyle dünyaya bakıldığında İslam ülkelerinin parçalara bölündüğünü ifade etti ve  son olarak Suudi Arabistan içerisinde bir operasyon yapıldığını dile getiren Erbakan, "Bu operasyon,  Suudi Arabistan devleti içerisinde ne kadar dış güçlerle, Siyonizm ile iş birliği yapmayacak, ne kadar  İsrail planına karşı çıkacak devlet yöneticisi var ise bunların devlet içerisinden temizlenmesi operasyonu yapılıyor. Bu operasyon siyonizmin emriyle kontrolüyle yapılmaktadır. Bu olayların hepsi bize Erbakan hocamızı hatırlatıyor. Hocamız 30 sene önce madde madde bize anlatıyordu” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERBAKAN, TAVŞANLI'DA,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı