Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 18:49 Bu haber 1416 kez okundu
 
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara’da!
Gündem Haberi
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara’da!

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), bugün Ankara’da sorunlarını ve taleplerini dile getirmek için buluştu. Daha önce İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Samsun’da da buluşmalar düzenleyen EYT’liler, bu kez Başkent’ten ‘EYT’liler gündemimizde yok’ diyen hükümete seslendi. EYT’liler hükümete ‘Sandıkta hesap soracağız’ diye seslendi.

Çalıştıkları işyerlerinden prim günlerini doldurdukları için işten çıkarılıyor, yaşlarından dolayı da başka bir yerde iş bulamıyorlar. “Devlet bize ‘gençsin, yaşı beklerken başka bir yerde çalış diyor; iş başvurularında ise ‘senin yaşın çok, işe alamayız’ diyorlar. Biz ne yapalım?” diyen EYT’liler, Meclis’te de sorunlarına çözüm bulamadı.

Bunun üzerine Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında örgütlenerek binlerce EYT’linin katılımıyla toplantılar düzenlemeye başladı.

 

Bugün saat 9.30’da Anıtkabir’de bulaşarak saygı duruşunda bulunan EYT’liler, saat 13.00’da Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde toplandı.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır EYT’lilerin “kendilerini görmezden gelen hükümetten sandıkta hesap soracaklarını” söylediklerini aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emeklilikte, Yaşa, Takılanlar, Ankara’da!,
Yorumlar
Haber Yazılımı