301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 15:09 Bu haber 999 kez okundu
 
Ege Bölgesi En Başarılı Belde Belediye Ödülü
Gündem Haberi
   Ege Bölgesi En Başarılı Belde Belediye Ödülü

 

Ege Bölgesi En Başarılı Belde Belediye Ödülü

Tunçbilek'in Belediye Başkanı Agah Aşkın’ın

 

Bilecik'te, Türkiye'nin 7 bölgesinden büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla "Kent & Başkan 2018 Ödül Töreni" düzenlendi.

 

Halkın verdiği oylar ile Ege Bölgesin en Başarılı BELDE Belediyesi olarak seçilen TUNÇBİLEK Belediyesi seçildi. Ege Bölgesin en Başarılı Belde Belediyesi Başkanı olması nedeniyle Agah Aşkın ödülünü KentBaşkan Dergisi Genel Yönetmeni Okan Geçgen’in elinden aldı.

Tunçbilek Bld. Bşk.nı yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: Kent Başkan Dergisi tarafından düzenlenen "Kent & Başkan 2018 Ödül Töreni" gecesinde almış olduğum bu ödülü tüm Tunçbilek halkına armağan ediyorum. Almış olduğumuz bu ödül vermiş olduğumuz emeklerin bir ürünüdür. Göreve geldiğimiz günden bu yana Şehrimizde birçok proje kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Burada bizleri bu ödüle layık görerek oy veren vatandaşlarımıza ve Kent Başkan dergisine teşekkür ediyorum, dedi.

 

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törene, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Bursa mv. Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bilecik Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Bşk. Yrd. Selim Yağcı'da hazır bulundu.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Kent & Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Okan Geçgen; ödüllerin belirlenmesinde tek ölçütlerinin halkın verdiği oylar olduğunu belirterek, "Gerçek manada çalışan, proje üreten, popülizmden uzak ve işi belediyecilik olan başkanlarımız vatandaşlardan takdir ve destek görmüştür." dedi.

 

AK Parti Milletvekili Selim Yağcı, organizasyonun belediye başkanlarına moral verme anlamında çok önemli olduğunu söyledi. Yağcı, 15 yıl belediye başkanlığı yaptığını vurgulayarak, "Belediyecilik çok zor bir iş. Belediye başkanları yalnız insanlardır. Marifet iltifata tabidir." ifadesini kullandı.

 

BBP Genel Başkanı Destici de Osman Gazi ve Ertuğrul Gazi'nin ocağında olmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Bu ödül törenleri, seslerini duyurmakta zorlanan belediye başkanlarına aracılık ediyor. Bu faaliyeti çok önemsiyorum. Mümkün olduğunca katılmaya çalışıyorum. Yerel yönetim gerçekten vatandaşla bire bir temas kurduğu için büyük önem arz ediyor." dedi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da ödüle layık görülen tüm belediye başkanlarını kutladı.

 

"Eskiden belediyecilik denilince akla gelen kaldırım taşı, kanalizasyon, çöp toplama idi." diyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti; Açıkça ifade edeyim ki bu paradigma İstanbul gibi bir metropole belediye başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile değişmiştir. Bunu söylerken kötüyü göstermek için değil, iyiyi göstererek özendirmek için söylüyorum. Bu ülke, belediye kamyonlarına bombalar yüklenerek güvenlik güçlerimizin şehadet şerbetini içtiği günler gördü. Eğer konu vatansa, memleket ise birlikte beraberce yürüyeceğiz. Bir olalım, beraber olalım. Hep birlikte Türkiye olalım."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , Ege, Bölgesi, En, Başarılı, Belde, Belediye, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı