301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 17:43
 
DPÜ ENGELSİZ HAYAT TOPLULUĞU
Gündem Haberi
DPÜ ENGELSİZ HAYAT TOPLULUĞU

Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu yönetim kurulu üyeleri Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti. 

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden DPÜ Engelsiz Hayat Topluluğu Başkanı Hasan Düşgül, faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi, DPÜ Engelsiz Hayat Topluluğu yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. 

“ÖĞRENCİLERİMİZ GÖNÜLLÜ HAREKETLERİN İÇERİSİNDE OLMALI”

Öğrencilerin sosyal sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini, birlikte hareket etmeyi ve hayatı öğrenci toplulukları sayesinde daha net kavrayabileceklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Üniversitede okurken hayatı da en iyi tanıyabileceğiniz bir çağı yaşıyorsunuz. Konunuz yalnızca dersleriniz olmamalı, aynı zamanda hayatı anlama noktasında da bir şeyler yapmalısınız. Daha durgun bir hayattan daha hareketli bir hayata geçtiniz. Ortaokul, lise yıllarında aynı çevrenin insanlarıyla karşı karşıyaydınız, şimdi çok farklı çevrelerden gelen insanlarla aynı eğitim, öğretim ortamını ve ili paylaşıyorsunuz. Dolayısıyla hayatı anlamaya çalışın. Üniversite toplulukları gibi gönüllü hareketler size, hayatı anlama noktasında daha farklı imkanlar sunacaktır. Gençlerimiz sosyal sorumluluklarının da bilincinde olarak birlikte hareket etme kabiliyetlerini de geliştirerek hayata daha hazır hale gelirler. Gençlerimiz, üniversiteyi bitirmek kadar, üniversite yıllarında hayatı, ülkemizi, arkadaşlığı anlama noktasında daha gayretli olmalılar. 56 bin öğrencimiz var. 56 bin öğrencimizin en az yarısı bu faaliyetlerin içinde yer almalı” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DPÜ, ENGELSİZ, HAYAT, TOPLULUĞU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı