301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 11:17
 
Dereli Kaplıcaları Turizm'e kazandırılacak
Sağlık Haberi
Dereli Kaplıcaları Turizm'e kazandırılacak

Kütahya Valisi Ali Çelik, Emet ilçesinde hizmet veren Dereli Termal Turizm Merkezinde incelemelerde bulundu.

Günlüce Köyü muhtarlığı tarafından işletilen kaplıcaları gezen Vali Ali Çelik; açık ve kapalı havuzlar ile halk arasında fırın adı verilen mağara hakkında bilgiler aldı.

Yaklaşık 40 derece kaynar suyu ve doğal görünümüyle Dereli Kaplıcalarının önemli bir potansiyel taşıdığını ifade eden Vali Çelik, sahip olunan potansiyel ve imkânların iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 

“Turizm amaçlı imar planı tamamlandı” 

İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan turizm amaçlı ilave revizyon uygulamalı imar planının tamamlandığını kaydeden Vali Çelik, projenin kısa sürede Kültür ve Turizm Bakanlığınca onaylanacağını kaydetti.

Ulaşım yatırımları hakkında da bilgi veren Vali Çelik, Tavşanlı Emet Devlet yolu bağlantısı Dereli Kaplıcaları arasındaki 5 km. yolun 2021 yılında altyapı güçlendirme ve onarım programına alınmasının planlandığını söyledi.

Vali Çelik’e İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Genel Meclisi üyeleri Halil Mallı ile İsmail Elmacı eşlik etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dereli, Kaplıcaları, Turizm'e, kazandırılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı