301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 09:50
 
Çölleşme Endişesi Olmadan Yaşamak İçin Fidan
Yaşam Haberi
Çölleşme Endişesi Olmadan Yaşamak İçin Fidan

Çölleşme Endişesi Olmadan Yaşamak İçin Fidan  
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 17 Haziran Çölleşme ile Mücadele Günü dolayısı ile fidan dağıtımı gerçekleştirildi.
Aşırı tarım uygulamaları, aşırı otlama, ormansızlaşma, yanlış sulama uygulamaları vb. faaliyetler verimli toprakları kurak topraklara çeviren en büyük etkenler. Çölleşmeyi önleme adına çalışmalar Ülke genelinde sürerken, her yıl yüzbinlerce fidan dikimi ve milyonlarca tohum ekimi yapılıyor.
Verimli topraklarımız yok olmasın ve kırsal alanda yaşam zorlaşmasın diye çeşitli önlemler alınırken, vatandaşların da bilinçlenmesi sağlanıyor.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gün nedeni ile Kütahya Sera Alışveriş Merkezinde 250 adet kestane fidanı dağıtıldı. 
Kütahya Ağaçlandırma Şube Müdürü Mustafa Kemal Erdoğan ve Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Cihan Akbaş tarafından yapılan gelir getirici tür fidan dağımı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.
Gelecek nesillere susuzluk ve çölleşme endişesi olmadan yaşanabilir bir dünya mirası bırakmak isteyen Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yaptığı etkinlikler ile bu amaca tüm vatandaşların da katkı sağlamasına olanak tanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çölleşme, Endişesi, Olmadan, Yaşamak, İçin, Fidan, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı