301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:34
 
Balıköy'de Sanayi Sitesi için toplantı gerçekleşti
Ekonomi Haberi
Balıköy'de Sanayi Sitesi için toplantı gerçekleşti

Balıköy'de Sanayi Sitesi için toplantı gerçekleşti

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy Beldesinde Sanayi Sitesi yapımı için ilk toplantı gerçekleşti.

Balıköy Belediyesi Düğün Salonunda Sanayi Sitesi yapımı için Belediye Başkanı Ahmet Artun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı, Çukurköy Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Yasin Demirci, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Bayram, Tavşanlı Vergi Dairesi Müdürü Ali Dal, Balıköy esnafları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Ahmet Artun beldede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Ahmet Artun, yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Bugünkü toplantımızın amacı, Balıköy Yeni Sanayi Sitesinin tanıtımını yapmak hem de fabrikanın yerinin altyapı çalışmaları ile ilgili Balıköy'ün genel durumu ile ilgili bir brifing verildi. Ticaret Odası Başkanı Davut Efe'ye, Tavşanlı Esnaf Kredi Kefalet Odası, Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Demirci'ye, Bakkallar Odası Başkanı Hasan Bayram ve Vergi Dairesi Müdürümüz Ali Dal'a bu toplantımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Bu konularda bize destek vereceklerine eminim. Bu yıl Balıköy Beldesi için Milat denilebilecek bir yıl olacak. Sanayi Sitesi Balıköy'ün 30 yıllık bir hayaliydi ve bunu Allah'ın izniyle bugün başlattık. Bu çalışmaları bu yıl içerisinde bitireceğiz İnşallah ve yine bu yıl Ekim ayında birkaç fabrikanın daha tamamlanarak faaliyete geçeceğini düşünüyoruz. Aynı zamanda Sosyal Tesislerin de çalışmalarına başlayacağız. Balıköy'ü Kütahya'da bir numara yapma hedefimiz var. Sosyal tesislerle, sıcak suyu çalışmalarıyla ve sanayisi ile Bursa'dan Tavşanlı'ya kadar sanayileşmiş tek belde biz olacağız. İzmir'den Jeotermal konusunda uzman arkadaşları çağırdık. Balıköy'de üç dört noktada sıcak su çıkarabileceklerini söylediler. Yapılan çalışmalar sonucu 2 ay sonra faaliyet raporu bildirecekler. Biz de elde edilen verilerle sondaj çalışmalarına başlayacağız inşallah" dedi.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe ise yapılan çalışmalardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları söyledi, " Burada bu birliktelikten dolayı heyecan duyduk. Burada yapılacak çalışmalar boş değil. Geçtiğimiz yıl bin 400, bin 500 kişiyi göç verdi. En çok da bu bölgelerden göç verildi. STK'lar olarak bütün gayretlerimiz bölgemizde istihdam olmasıdır. İnşallah yapılacak bu gibi yatırımlarla bu göç dalgasını önlemiş oluruz. Ben inanıyorum ki Balıköy Beldesi bu yatırımlarla 3-4 yıl içerisinde ilçe olma hakkı bile kazanabilir. Yeter ki dışarı göç olmasın, çocuklarımız Bursa, Manisa gibi şehirlere gidiyor. Oralara gitmesinler burada kendi topraklarımızda, kendi coğrafyamızda kendi işimizi kendimiz görebilir hale gelelim. Bu nedenle bu girişimlerinden dolayı Balıköy Belediye başkanı Ahmet Artun'a teşekkür ediyorum. Burada yapılan çalışmalar örnek olacaktır. Tavşanlı, Kütahya ve bölgemiz için büyük faydalar sağlayacaktır. Çünkü göç veren bir bölgeyiz. Bizler de elimizden gelen desteği vereceğiz. Yapılan yatırımlarla yaşam seviyesi yükselecektir."

Maden Eşya Sanatkarlar Odası ve Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi başkanı Yasin Demirci ise, bu tür yatırım çalışmalarından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi, " Daha önce burada toplantı yapmıştık. Bu gelinen nokta son derce güzel ve beni memnun etti. İnşallah devamı gelir, hepimiz birlikte mutlu ve müreffeh seviyeye kavuşuruz diliyorum. Başkanımızın gayretleri gerçekten çok güzel, bu gayretini hep beraber desteklememiz gerekiyor. Başkana sahip çıkarak, kenetlenilmesi gerekiyor. Biz Tavşanlı'dan her tür yardım ve destek için yanınızdayız. Buradaki başlangıç güzel bir başlangıç ve inşallah devamı da gelir." dedi.

Sepa Grup İnşaat ve Seramik Sanayi Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu başkanı Serdar Pamukçu,

" Balıköy Belediyesi Başkan Ahmet Artun'un teşvikiyle geldik. Burada Küçük sanayi Sitesinin inşaatı üstlendik. Proje Ekim 2018'de sahiplerine teslim ediyoruz. Yeni Sanayi Sitesinin hemen yanında 10 dönümlük bir arazide de bizler çalışma yapacağız. Kuracağımız fabrika ile istihdam sağlamayı düşünüyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balıköy'de, Sanayi, Sitesi, için, toplantı, gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı