301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2016 - Cuma 11:40
 
Bal Arıları Mühendis Oluyor
Teknoloji Haberi
Bal Arıları Mühendis Oluyor

Kütahya Anadolu Lisesi’nde
Ford Otosan ve Uçan Süpürge’nin
"Bal Arıları Mühendis Oluyor" 
Projesi Uygulandı

Ford Otosan tarafından Koç Holding’in Ülkem İçin projesi kapsamında, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde ve en az 81 okulda uygulanacak olan "Bal Arıları Mühendis Oluyor" kurumsal sosyal sorumluluk projesi, 12–13 Nisan tarihleri arasında Kütahya Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ve öğretmenleri ile buluştu.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesinde iki gün boyunca katılımcılara meslek seçimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık eğitimi verildi. Mühendislik mesleğinin de tanıtıldığı eğitimlerde, Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak kendi deneyimlerini aktardı. 

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Ford Otosan, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak, iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşım geliştirmek hedefiyle başlattığı, "Bal Arıları Mühendis Oluyor" kurumsal sosyal sorumluluk projesi için Kütahya’daydı. 12–13 Nisan tarihleri arasında Kütahya Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantılarda kız ve erkek öğrencilerin yanı sıra, öğretmenlerine de meslek seçiminde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin olumsuz sonuçları anlatıldı. Eğitime katılan öğrencilere mühendislik mesleğinin tanıtılmasının yanı sıra, projenin sonunda üniversitelerin mühendislik bölümlerini tercih eden kız öğrencilere, Ford Otosan’da staj imkânı da sunulacak.  Proje kapsamında bugüne kadar 3000’in üzerinde öğrenciye ulaşıldı.

Bal Arıları Mühendis Oluyor 81 il ve en az 81 liseyi ziyaret edecek
Koç Topluluğu'nun 10 yıldır yürüttüğü "Ülkem İçin" sosyal sorumluluk projesinin, 2015-2017 yılı teması olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı ve Uçan Süpürge sivil toplum örgütü işbirliğiyle başlatılan “Bal Arıları Mühendis Oluyor” projesi ile 81 ilde eğitim gören kız öğrenciler mühendis olma yolunda teşvik edilecek. 

Meslek seçimi hakkında farkındalık yaratarak kadın ve erkekler için fırsat eşitliğinin önemine vurgu yapmak ve mühendislik mesleğini seçen kız öğrenci oranını artırmak için eğitimler verilecek. Gönüllü Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak mühendislik mesleğini, çalışma koşullarını ve kendi tecrübelerini öğrencilere ve ailelerine aktaracak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bal, Arıları, Mühendis, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı