Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 11:43 Bu haber 539 kez okundu
 
Arıcılık Ekipman ve Sertifika Töreni
Gündem Haberi
Arıcılık Ekipman ve Sertifika Töreni

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor: Bir Taşla İki Kuş Projesi” kapsamında temel arıcılık teknikleri ve polen üretimi konularında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere sertifikaları ve arıcılık ekipmanları törenle verildi. 

20 Mayıs Dünya Arı Günü sebebiyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen törene; Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan Vekili Salih Özden, Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Yazar, Arıcılar Birliği Başkanı Halit Balta, Tarım Kredi Kooperatifi Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnce, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile kadın çiftçiler katıldı.

2018 yılında 557 işletmede 212 ton bal üretimi gerçekleştiğini paylaşan İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, “Bu yolla ilimiz üretiminin ekonomik değerine 7 milyon 500 bin TL katkı sağlanmıştır. Bakanlığımızın 2016, 2017 ve 2018 Genç Çiftçi Projeleri ile ilimiz genelinde 49 arıcılık projesine 1 milyon 470 bin TL hibe desteği sağlanmıştır” dedi.

“KADINLARIMIZ ÜRETİMDE İNİSİYATİF ALIYOR”

Kadın çiftçileri tebrik eden Vali Dr. Ömer Toraman duyduğu mutluluğu paylaştı. Vali Toraman, “Kadınlarımız, her işte olduğu gibi bu işte de en iyisini yapabilecek durumdalar. Her alanda olduğu gibi kadınlarımız üretim konusunda da inisiyatif alıyorlar. Kadın çiftçimizin sebat edip kurslara katılmasından, yeni bir şeyler öğrenmesinden, öğrendiklerini hayata geçirecek olmasından dolayı mutlu oldum. Çok çalışmamız ve üretmemiz lazım. Gayretiniz olduğu müddetçe hep ileriye ve iyiye doğru gideceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 21 kadın çiftçiye sertifikaları ve arıcılık ekipmanları Vali Dr. Ömer Toraman ile protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arıcılık, Ekipman, ve, Sertifika, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı