301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 11:47
 
Almanya'daki Kütahyalılar 1 Aralık’ta Datteln'de buluşuyorlar
Gündem Haberi
Almanya'daki Kütahyalılar 1 Aralık’ta Datteln'de buluşuyorlar

Almanyadaki Kütahyalılar 1 Aralık’ta Datteln de buluşuyorlar..

Almanya'da yaşayan Kütahyalılar her yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir organizasyon ile bir araya gelecekler.

Almanya Wuppertal Kütahyalılar Derneği tarafından düzenlenecek geceye birbirinden değerli sanatçıların katılacağı ve bu gecede Kütahyalıların doyasıya eğleneceği program hazırlıklarının sürdüğü bildirildi.

Almanya'nın  Datteln Şehrinde Çimen Düğün Slaonu'nda yapılacak geceye, Milletvekili Ahmet Erbaş'ın da onur konuğu olarak  katılacağı açıklandı. Avrupa kütahyalılar İnsiyatif Federasyon Başkanı Adil Emsen’’ federasyon ve kütahyalılar olarak Wuppertal derneğin programını katılacağız’’ dedi.

 

Dernek Başkanı İsmail Taşcıoğlu, 1 Aralık'ta düzenlenecek gece ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Geleneksel olarak bu sene düzenlediğimiz programda, gurbetteki hemşerilerimizi kaynaştırma ,tanışma ve birlik, beraberliğimiz için önemli olduğunu biliyoruz.  Almanya Wuppertal Kütahyalılar derneği olarak kültürümüzü Avrupa'da yaşatmaya çalışıyoruz. Derneğimizin organize ettiği gecede, gurbetteki Kütahyalılar bir araya gelerek, hem geleneklerini yaşayacaklar, hem de yöresel sanatçılarımız ile bir araya gelecekler'' dedi.


Türkiyeden Geceye Bursa Hayat Hastanesi ve Doç. Dr. Evren Dilektaşlı ,Bursa güreş ağası Hakan Söğünmez ,Sanatcılar Sevgi Petek,Halil İbrahim Kesen,Mustafa Akğün,Veli Çelik Almanyadan Aydın Çimen,Ömer Düzdaş,Kadir Şahin, Süleyman Oruç sahne alacaklar. Gecede yöre tatlarının da sunulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Almanya'daki, Kütahyalılar, 1, Aralık’ta, Datteln'de, buluşuyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı