301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 15:19 Bu haber 485 kez okundu
 
Adalet ormanı
Gündem Haberi
 Adalet ormanı

Kütahya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, yükümlülerinin Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle izinli sayılmalarından dolayı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi kapsamında Parmakören Mahallesindeki 15 Dönüm arazi içerisinde oluşturulan Adalet Ormanı için Kütahya Belediyesi ve denetimli serbestlik personelleriyle işbirliği ile çalışmalara başladı.

Kütahya Belediyesi Başkan Yardımcısı İlyas Bahar ile Kütahya Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Neslihan Ege  arazide incelemelerde bulundu ve Kütahya Belediyesinin  desteği alınarak belediye ekiplerince Adalet Ormanındaki otlar tırpan makinesiyle biçildi ve su tankeri ile yaklaşık 1000 fidan sulandı. Ardından Kütahya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanlarından İnfaz ve Koruma Memurları Bahattin Yavuz, Hüseyin Ceylan, Tahir Çelik ve Ramazan Topaktaş  tarafından arazideki otlar toplanarak Adalet Ormanı temizliği ve bakımı yapılmıştır.

Kütahya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları da, ormanları korumanın bilincinde olduklarını ve kendileri görmese de memleketlerinde torunlarına bırakabilecekleri bir yer hazırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etmişlerdir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Adalet, ormanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı