301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 12:07 Bu haber 1038 kez okundu
 
Aachen Kütahyalılar Kültür Derneği Kuruldu
Gündem Haberi
Aachen Kütahyalılar  Kültür Derneği Kuruldu

Aachen Kütahyalılar  Kültür Derneği Kuruldu

Almanya Aachen şehri ve çevresinde yaşayan Kütahyalılar AKK (Aachen Kütahyalılar  Kültür Derneği ) ismi adı altında birliktelik oluşturmak için ilk adımı attı.

İşadamı Kenan Yiğit’in Ofisinde bir araya gelen Mehmet Yaman , Ali Baştürk, Abdullah Yaşar, İsmail Ertürk, Güngör Şahin, Yusuf Özkul, Ali İmdat Akkaya, Veli Kalem, Ramazan Çubuk konu hakkında istişare etti.

 

Dernek tüzüğün hazırlanması ve kabulünün ardından, Başkanlığa Mehmet Yaman ikinci Başkanlığa Abdullah Yaşar, Sekreterliğe Kenan Yiğit ve Muhasebeye İsmail Ertürk seçildi.

Başkan Yaman ‘’Kütahya'mızın kültür ve geleneklerini yaşatmak ve tanıtmak amacı ile yola çıktık. Aachen şehri ve çevresinde hemşerilerimize ve yurttaşlarımıza hizmetlerde bulunmak istiyoruz ‘ ‘ dedi.

Avrupa Kütahyalılar İnsiyatif Federasyon Başkanı Adil Emsen, ‘’Derneğimiz Aachen'de yaşayan hemşerilerimiz ve orda okuyan ve okumaya gelecek olan gençlerimize destek vereceklerini ve sosyal çalışmalarda olacaklarından eminiz. Aachen deki hemşerilerimize ve Başkanımız Mehmet Yaman beye   teşekkür eder başarılar dileriz. Bizler Federasyon olarak kendilerine destekçi olacağız ‘’dedi.

Wuppertal Kütahayalılar Dernek Başkanı İsmail Taşcıoğlu  da, ‘’ Almanya Aachen  Hollanda Belçika' ya sınır şehri ve Almanya'nın önemli üniversite şehirlerinden birisi ve Kütahyalılar derneğinin kurulması bizleri sevindirmiştir. Bizler hem İmparatorluk hem de Cumhuriyet'in kurulduğu toprakların insanlarıyız. Bizler Avrupa'da biriz, iriyiz, diriyiz. Çünkü Kütahyalıyız , hiç bir şekilde birlik ve beraberliğimiz fitne ve fesatçılığa fırsat vermeyeceğiz. Mehmet Yaman Başkanımızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını  dileriz’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aachen, Kütahyalılar, , Kültür, Derneği, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı