301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 12:29
 
5. DÖNEM ASTSUBAY ADAYLARI ANT İÇTİ
Gündem Haberi
5. DÖNEM ASTSUBAY ADAYLARI ANT İÇTİ

5. DÖNEM ASTSUBAY ADAYLARI ANT İÇTİ
Kütahya’da eğitimini tamamlayan 5. dönem astsubay adayları için Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemin töreni düzenlendi.
 
5. dönem 384 astsubay adayı için düzenlenen ant içme törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Hava Kuvvetleri Sınıf Okulları Komutanı Tuğgeneral Alparslan Yücel Soysal, Hava Kuvvetleri Personel Başkanı Tuğgeneral Kutlay Demir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Fatih Kölgeli, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı.
 
Ant içme töreni sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 


 
“TÜRK KÜLTÜRÜNDE ASKERLİK KUTSALDIR”
 
Yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras, vatan ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği çok özel anlar olduğunu söyleyen Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, “Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı insan odaklı yönetim anlayışıyla geleceğin komutan, lider ve yöneticilerine temel askerlik eğitimi veren ve kendisine çok özel sorumluluklar yüklenen Hava Kuvvetleri Komutanlığının tek eğitim tugay komutanlığıdır. Bu sorumluluk bilinciyle icra edilen ant içme törenleri milli birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, vatana ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği, ülkemiz için canımızı seve seve vereceğimizin haykırıldığı çok özel anlardır. Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır. 384 astsubay adayımız vatanımızın dört bir yanından gelerek kutsal asker ocağında silah arkadaşı olmanın bilincine ve hazzına vardılar. Şimdi sizler, bu evlatlarımızın andına şahitlik edecek, bu gururu onlarla paylaşacak ve sevinçlerine ortak olacaksınız. Ordu, millet kavramının oluştuğu Türk kültüründe askerlik kutsaldır; çünkü vatana hizmettir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin miras bıraktığı vatanı canı pahasına korumaktır. Bu kapsamda Türk milletinin bağrından çıkan TSK onun ayrılmaz bir parçası olup daima Türk milletinin hizmetindedir, yeri milletin kalbidir” diye konuştu.
 
Tören, eğitimlerini tamamlayan astsubay adaylarının Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak ant içmesiyle birlikte sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5., DÖNEM, ASTSUBAY, ADAYLARI, ANT, İÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı