Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 12:26 Bu haber 1941 kez okundu
 
5 Ayrı Noktada Yangın
Gündem Haberi
5 Ayrı Noktada Yangın

5 Ayrı Noktada Yangın

 

GÖRÜNTÜLÜ 

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta Değirmisaz Köyü yakınlarındaki demiryolu kenarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. 5 ayrı yerde çıkan yangının yük treni vagonlarından çıkan kıvılcımlardan kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre gece Değirmisaz Köyü yakınlarından geçen demiryolu hattı kenarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. 1 kilometrelik yol boyunca 5 ayrı noktada çıktığı belirtilen yangına Orman İşletme Müdürlüğüne ait arozözlerle müdahalede bulundu. Köylülerin de katıldığı çalışmalarda yangın yaklaşık 1 saat sonra kontrol altına alındı. Çalılıkların zarar gördüğü olayda yangının yük trenlerinin viraja girerken fren yapması nedeniyle çıkardığı kıvılcımlardan kaynaklanmış olabileceği bildirildi.

Değirmisaz Köyü Muhtarı Fazlı Arslan, " Bizim bu bölgede yük trenleri yavaşlamak için frene basıyor ve çıkan kıvılcımlar ormana sıçrıyor. Daha önceki yıllarda da başımıza bu geldi. Tedirgin olduğumuz için hazırlıklıydık böyle yakın çıkma ihtimaline karşılık. Bugün de yük treni geçtikten sonra sazlık dediğimiz mevkiinde 5 ayrı noktada yangın çıktı. Yangını görür görmez haber verdik ve sağ olsunlar Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz hemen yetişti ve fazla zarar görmeden söndürüldü." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, Ayrı, Noktada, Yangın,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı