301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 11:51
 
12. Geleneksel Kick Boks Zafer Kupası Yapıldı
Spor Haberi
12. Geleneksel Kick Boks Zafer Kupası Yapıldı

 

Kütahya Belediyesi 12. Geleneksel Kick Boks Zafer Kupası Yapıldı

Her yıl Kütahya Festivalinde geleneksel olarak düzenlenen Kütahya Belediyesi Geleneksel Zafer Kupasının 12.si bu defa hava muhalefetinden dolayı fuar alanında değil Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

12 ilden 22 kulübün 387 sporcunun katıldığı şampiyonada Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde büyük çekişme içerisinde geçen maçlar sonunda Bursa 1.lik kupasını alırken,  Eskişehir 2., Burdur ve Kütahya da 3.lük kupasını aldılar.

Programa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık ÖLÇEN, eski Kütahya Milletvekili Alaaddin GÜVEN, Türkiye Kick Boks Federasyonu Profesyonel Şube Başkanı Erdin AYGÜN, Keramika Genel Müdürü Emin YÜCE ve E-Ticaret Müdürü Tuğba ÖZTÜRK, Güral Cam LAV İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Ahmet GÜVEN, AkAğar Demir Çelik Ltd. Şti. Ortaklarından ve Altın Kitap Kırtasiye sahibi Alpaslan AĞAR, AkAğar Demir Çelik Ltd. Şti. Emre AKAR, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Tuna ŞİMŞEK ARSLAN, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM, Kütahya Belediyesi Muhtarlardan sorumlu Müdür Nihat HELVACI, Gürensoy Orman Ürünleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Nedim GÜRENSOY, Mimarlar Odası Kütahya Temsilcisi Erkan MORKOÇ, Kart 43 Müdürü Hilmi BİRCAN, Avcılar Federasyonu Başkanı Süleyman YİĞİT, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz KOCATÜRK, Mali Müşavir Ayhan GÖRGÜN, Aşiyan Ajans Organizatörü Ahmet YILMAZ ve kalabalık bir davetli ve izleyici grubu katıldı.

Programa Kütahya Bölgesi Milli Hakemlerimizden Fatma ÇAKIR'ın sunumuyla başlandı. Program gereği yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan Kick Boks Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi ve Kütahya İl Temsilcisi Ahmet ARABACI konuşmasında "Bu sene 12.sini yaptığımız bu şampiyonaya katılan davetli illerimizin idarecileri, Antrenörleri ve sporcuları ile artık akraba gibi olduk. Bu bakımdan bu organizasyonumuz sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunun en güzel ifadesi, belgesi oldu. Ülkemizde ve dünyada Kick Boks sporunu en üst düzeye çıkartmak için mücadele veren Kick Boks Federasyonumuzun başta değerli Başkanı Sayın Salim KAYICI olmak üzere, tüm yetkililerin, kulüplerin ve sporcuların zor şartlarda yapmış oldukları çalışmalarla uluslararası alanda Kick Boksumuzu en iyi şekilde temsil etmememize katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu arada Kick Boks İl Temsilciliği olarak yapmış olduğumuz tüm organizasyonlarda bize ciddi manada destek veren Kütahya Belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU'na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Sadık ÖLÇEN ve ekibine teşekkürü bir borç biliriz. Yine sektöründe bir dünya devi olan Keramika Seramik'in değerli Genel Müdürü Emin YÜCE ve e-ticaret Müdürü Tuğba ÖZTÜRK; yine sektöründe bir dünya markası olan LAV cam ürünleri fabrikasının İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Ahmet GÜVEN'e hem organizasyonumuza bizzat katılarak onurlandırmalarından dolayı hem de katılımcı Antrenör ve Hakemlerimize takdim ettiğimiz ürünleriyle bizi desteklediklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Diğer destek veren kuruluşlarımızdan Özçınarlar Petrol, Genç Grup Danışmanlık, Altın Kitap Kırtasiye, AkAğar Demir Çelik Ltd. Şti., Antakya Döner'e de teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Daha sonra söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık ÖLÇEN: "Bazı şeyleri bir defaya mahsus başlatırsınız, ama gerek sizin ekip olarak kurduğunuz diyalog gerekse aldığınız sonuçlar onu vazgeçilmez hale getirir, geleneksel hale getirir. İşte bu organizasyon da böyle başlamış olup, şuanda Kütahya Belediyesi 12. Geleneksel Zafer Kupası haline yani geleneksel hale gelmiştir. Bu birlikte hareketin, iyi tanıtımın, ikili ilişkilerin, iyi tanzim edilmesinin bir sonucudur. Özellikle ikili ilişkilerdeki yoğun çabalarından dolayı İl Temsilcimiz Ahmet ARABACI'ya ve Milli Hakemimiz Fatma ÇAKIR'a teşekkür ederiz. Tüm katılımcılara hoşgeldiniz der, sporcularımıza başarılar diliyoruz" dedi.

Müsabakalar Kick Boks Federasyonunun görevlendirdiği değerli Hakemlerimizden Ankara bölgesinden Milli Hakem Gazi MIZRAK, Kütahya bölgesinden Milli Hakem Fatma ÇAKIR, Bursa bölgesinden Milli Hakem Kemal ALTUNTAŞ, Bursa bölgesinden Milli Hakem Mustafa OFLUOĞLU, İzmir bölgesinden Milli Hakem Filiz PEKTAŞ, Bursa bölgesinden Aday Hakem Semi AYSAN, İzmir bölgesinden Aday Hakem Zekiye KAHRIMAN, Burdur bölgesinden Aday Hakem Gökçenur TARHAN'ın yönetiminde yapıldı. Adı geçen hakemlerimiz yoğun bir efor ve mesai sarfederek maçların en iyi ve en adil şekilde sonuçlanmasında azami gayreti gösterdiler.

Yoğun sporcu katılımıyla gerçekleştirilen maçlar sonunda 302 puanla Bursa birinci, 99 puanla Eskişehir ikinci, 57şer puanla Burdur ve Kütahya üçüncü oldular. Müsabakalara Bursa'dan İnegöl Şeker Spor Kulübü, Hareketli Yaşam Merkezi S.K., Tekme Boksu S.K. , Birol Spor Kulübü, Şampiyonlar S.K., Altınok S.K., Orhangazi Tempo G.S.K, Eskişehir 'den Dinamik Do S.K., Eskişehir Gençlik S.K., Erk Gençlik S.K., Eskişehir Gökmeydan S.K., Konya'dan Meram Belediyesi S.K., Selçuklu Belediyesi S.K. Derbent G.S.K., Burdur'dan Burdur G.S.K., Bilecik'ten Pazaryeri S.K., Afyon'dan Hakikat Gençlik S.K., Bolvadin G.S.K., Ankara, Balıkesir'den Karesi G.S.K. ve Kütahya'dan Kütahya G.S.K., Ejderya S.K. katıldılar. -    DORUK

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12., Geleneksel, Kick, Boks, Zafer, Kupası, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı